Być dobrym w tym co się robi

Co powinien umieć dobry fachowiec? Na pewno znać swoją pracę. Ale czasem trafiają się ciekawe osoby które mają wiedzę większą niż tego się od nich oczekuje.ufać

Taki właśnie fachowiec pracował u nas w firmie podczas remontów. Pan na każde określenie od razu znał jego nazwy w innych językach. Ale jak to bywa trafiają się osoby które są niedowiarkami. Ja osobiście uważałam że to ciekawe, że ten pan tak lubi swoja pracę że uczy się określeń w innych językach. Ale moi koledzy zaczęli wątpić w to, czy faktycznie ma tak rozległą wiedzę. Zaczęli sprawdzać kilka słów, które wypowiadał, przede wszystkim tych rzadko spotykanych. Poprosili pana, żeby im na kartce napisał niektóre słowa. Dał im napisane uretaanielementti, mineraalivillaelementti i polyuretaanielementti. Moi koledzy zaczęli sprawdzać, i niestety okazało się że bezpodstawnie mają wątpliwości. Te słowa to faktycznie zwroty stosowane w budownictwie, a pan potem jeszcze im je bez problemu przetłumaczył. Koledzy sprawdzali na stronie http://fasmer.fi/ i okazuje się że wszystko się zgadza.

Czasami nie wierzymy w ludzi po prostu – bez powodu. Z drugiej strony stare mądre przysłowie mówi – że kontrola najlepszą formą zaufania. Albo że jak ma się dobre serce – to trzeba mieć twardą dupę… no cóż – czasem warto ufać ludziom po prostu!